Toksykologia - Ekspertyzy i badania toksykologiczne

TOKSYKOLOGIA

TOKSYKOLOGIA

Centrum Ekspertyz i Opinii Sądowych s.c. oferuje profesjonalne ekspertyzy i badania toksykologiczne wykonywane przez specjalistów toksykologii posiadających status biegłego sądowego.

Nasza oferta skierowana jest do wszystkich organów procesowych (Prokuratura, Sądy)

Nasza firma posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie realizacji badań toksykologicznych na potrzeby kryminalistyki. Toksykologia to nauka interdyscyplinarna, dzięki której możliwe jest określenie właściwości czynników toksycznych i ich oddziaływania na organizm. Skupiamy się na czynnościach analizy toksykologicznej, aby ustalić obecność i, w przypadku pozytywnego wyniku, stężenie toksycznych związków chemicznych w badanym materiale. Zapewniamy kompleksową obsługę w zakresie praktycznie wszystkich badań toksykologicznych.

Zatrudniamy kadrę fachowych pracowników w zakresie toksykologii, konsultujemy się dodatkowo z ekspertami naukowymi. Dzięki współpracy z profesjonalnymi laboratoriami jesteśmy w stanie dostarczyć naszym klientom wyniki badań w możliwie najkrótszym czasie oraz z gwarancją autentyczności wyników. Wykonujemy badania ilościowe, jakościowe, analizy kompleksowe i wstępne. Tworzymy raporty toksykologiczne.

Nasza oferta badań toksykologicznych to w szczególności analiza ilościowa i jakościowa związków takich jak alkohole, ketony, estry, aldehydy, związki cyjanowe i ropopochodne, substancje nieorganiczne takie jak jony metali. Przeprowadzamy annalisty wstępne i kompleksowe w kierunku obecności narkotyków – amfetaminy i pochodnych, opiatów, kokainy i jej metabolitów, kannabinoli (haszysz, marihuana), a także syntetycznych środków o działaniu narkotycznym. Dodatkowo badania przeprowadzamy w kierunku obecności leków o farmakologicznym działaniu nasennym, psychotropowym, przeciwcukrzycowym i innych typów. Naszą specjalnością są również analizy dowodów rzeczowych – narkotyków, substancji różnego rodzaju, pestycydów. Materiały do badań pobieramy od osób żywych (krew, włosy oraz mocz), wykorzystujemy materiały pobrane w trakcie sekcji zwłok.

Gwarantujemy obsługę na najwyższym poziomie – toksykologia to nasza specjalność. Zapewniamy szybkie badania, rzetelne ich przeprowadzenie oraz kompleksowe wsparcie, w tym w zakresie pobierania materiałów do badań. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty!

 

Przy zleceniach realizowanych na mocy postanowienia wydanego przez organy Policji, Prokuratury, Sądów oraz innych organów prowadzących postępowanie przygotowawcze ostateczny koszt opinii ustalany jest na podstawie kalkulacji wynikowej, wg faktycznego czasu pracy z zastosowaniem stawek za godzinę pracy określonych w § 2 i 3 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 24 kwietnia 2013 r. w sprawie określenia stawek wynagrodzenia biegłych, taryf zryczałtowanych oraz sposobu dokumentowania wydatków niezbędnych do wydania opinii w postępowaniu karnym (Dz. U. z 2013 r. Nr 508), oraz poniesionych wydatków uwzględnionych w karcie pracy eksperta oraz oświadczeniu/rozliczeniu wydatków Centrum Ekspertyz i Opinii Sądowych, stanowiących – w zakresie wydatków – oświadczenia wskazane w § 8 wymienionego rozporządzenia.

 

Aktualne stawki ekspertów w postępowaniach sądowo - prokuratorskich wynoszą:

a. biegły mgr 1,81% z kwoty bazowej 1.766,46 zł - 31,97 zł/godzina + 23% VAT

b. biegły dr 2,55 % z kwoty bazowej 1.766,46 zł - 45,04 zł/godzina + 23% VAT

c. biegły dr hab. 3,08 % z kwoty bazowej 1.766,46 zł - 54,41 zł/godzina + 23% VAT

d. biegły prof. 3,93 % z kwoty bazowej 1.766,46 zł - 69,42 zł/godzina + 23% VAT

 

Dane do postanowienia o powołaniu biegłego przez Policję, Prokuratury i Sądy:

Centrum Ekspertyz i Opinii Sądowych s.c.

ul. Mickiewicza 63

01-625 Warszawa

Prosimy o wystawianie postanowień według powyższych danych!


W naszej ofercie znajdziecie również:  

 www.opinie-medyczne.pl

www.opinie-ksiegowe.pl

www.fonoskop.pl

www.opinie-antropologia.pl

www.opinie-wypadek.pl

www.opinie-monitoring.pl

www.opinie-toksykologia.pl 

www.opinie-grafolog.pl  

www.odzyskiwanie-smsow.pl 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.